Bleach|Anime recenze

5. května 2013 v 18:32 | Dāku |  Anime | Recenze


Řekněte mi někdo, co to dělám se svým životem, proč to dělám a o co se snažím? No tak, tohle není normální, já se nechci koukat na něco, co se mi nelíbilo dvakrát. No tak…

Značka, která získala velkou popularitu. Přesto anime tuhle populární mangu, která taky začíná jít doháje, lehce zrmvilo. Pokud si veme obsah náplní tohodle anime, jsou nepřetržité boje trvající třeba i čtyři epizody, což člověka rychle unudí a donutí ho přemýšlet i nad nesmrtelností chrousta, zda by nebylo lepší otestovat to, než čumět na táhnoucí se epizodu plnou keců.

Obzvláště úžasné na tomhle kousku je to, že si užívate boj a najednou střih přes půlku zápasiště k druhé jednotce, k tomu, co vás nezajímá. Už jste mohli vidět, jak někdo někomu nakopal zadek a místo toho uvidíte, něco co vás nezajímá a já vám to putna, co se s nimi stane. Dobře tak moc, asi ne, ale přece když čekáte na to, až hlavní aktér, oranžovovlasý génius Ichigo, který je dokonalý příkladem toho jak by správný hrdina neměl vypadat. Jelikož Ichigo má všechno, co může mít. Nejenom, že je téměř nadprůměrný žák, on má i vímečné schopnosti, vidí duchy a vše na co si zvládne vzpomenout. Dal by se označit za slabší marry sue, e, mužský rod, asi není marry…


Přes rychle plynucou začátek, kde nám je vlastně rovnou vyjasněna celá problematika, se dostáváme k čím dál tím nudnějším částím. Prokousáme se přes část kdy Ichigo bude Rukiu, shinigami, která ne náhodou přistane u něj v pokoji, kde se snaží najít Hollowa, tudíž přišeru požírající duše, zde hrající počátečního nepřítele. Vlastně Bleach je jeden ze skvělých příkladů jak dojit peníze na značce, co má popularitu. Jelikož většina toho, co uvidíte, bude filler.

Ale abychom jenom nekritizovali, Bleach má svůj osobitý humor, který jde ruku v ruce s akcí, teda povětšinou. A tak je tedy čemu se smát, místy sice zlobí rvurce charaktery postav, ale když se tenhle fakt přehlédne, máme tu spoustu overpower postav a spoustu postav, kteří nedělají nic jiného, než že žertují a cestu si k nim najdete hodně rychle. Urahara, jo, to byl prostě frajer, s humor mě blízkým a opředen spoustou tajmeství.


Průšvih začíná, až se Ichigo a spol vydají hledat Rukiu, do soul society, neboli místa kam odchází duše. Tehdy jde všechno tak trochu někam jinam a vrací se akce. Tudíž zápasy na pět epizod, kde se nějde nic jiného, než že do sebe mlátí meči, nadávají se a místy řeší otázku života. A pokud vám do toho hodí z ničeho nic flashback, jste ještě více naštvanější, než když vám v narutovi doprostřed války hodí fillery, tak co už vám skončili, ale ne, tak to nejde, dělat si až tak moc z věcí srandu a zlehčovat recenzi.

Zkráceně, Bleach je akční titul, který má protáhlé zápasy a místy i děj, který nemusí chytnout každého. Ovšem pokud jste byli z Mangy tak uhraněný, možná že se vám anime zalíbí, nebo ho budete v duchu nenávidět a litovat dne, kdy jste se rozhodli na to podívat. Přesto za pokus se nic nedá, Ichigo, který má všechno, umí všechno, Rukia, která je spíše jako osina v zadku a spousta jiných postav, ať už více hlavních, nebo nehlavních, to už je celkem jedno.

Hodnocení:
6/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama