Ao no Exorcist|Anime recenze

2. června 2013 v 8:47 | Daky |  Anime | Recenze

Démoni, exorcisti, spousta fillerů, jenom se na to můžeme podívat, přesto si to drží takovou úžasnou popularitu, proč?

Ao no exorcist, muselo to přijít. Přes základní děj, až po něco, co zvládne i překvapit. Existují dva světy, svět démonů a svět lidí, tyhle dva světy se za normálních okolností nemůžou potkat, teda neměli by, ale jak je zvykem, stane se to, a výsledkem je Rin Okumura, který získal sílu satana, jinak řečeno, jeho matka se vypsala se satanem, teď už si asi rozumíme. Jednoduše, i když měla matka dvojčata tělo Rinova bratra bylo slabé a tak si síla vybrala jenom jeho. Jeho bratra obdařila schopností vidět tyhlety potvory, které se volně pohybují v naší dimenzi.

Tudíž máme tu teda hlavního hrdinu, který má naprosto overpower superschopnost a malého bratra, kterému se mění povaha po každém jeho výstupu. A pak tu máme naprosto dokonalého tatínka, který nešetří hláškama. Základní a postačí to, jakmile si totiž uděláte vztah k jeho tatínkovi, tak následně umírá a Rin propouští svoje démonické schopnosti, které v sobě držel, tduíž už není člověk, ale démon s ocáskem, vše pečetí meč, který dostává. Poté se rozhodne, že by se mohl stát exorcistou, ne teda jeho bratr se za něj rozhodne a objevuje se tu postava, kterou všichni jedndouše milujeme Mephisto, týpek, který se nestí za to, že je jiný. Ředitel exorcistké univerzity a syn satana, stejně jako náš hlavní aktér. Zde se děj začíná přiostrovat a začná mít o něco rychlejší obrátky.


Rin se tedy dostává na školu a i přes všechny problémy se drží, zde se začíná obejovavat více postav a více děsivých charaktéru a začíná se nám měnit povaha Rinova bratra, který má být jejich učitelem. Popravdě, děj zde začíná ztrácet na zajímavosti a začíná to být až moc zmatečné. Taky bychom si měli uvědomit, že pouze asi dvanáct epizod anime je podle mangy a zbytek je nechutný filler, kde si tvurci zablokovali cestu, takže ti co touží po druhé sezóně tak nebude, jelikož si tak brutálně dobře zablokovali cestu, že to jinak nejde. Ale nejsem tu odtoho, abychom soudili Anime a mangu, od toho ty recenze nejsou. Znechucení, celé serie se mi dostalo už při posledních dílech, kde se stává něco tak pro některé moc epického.

Po dlouhé době začíná akce, která je tak zmatitá, že by se v tom mělo prase vyznat a následný konec vše doráží, tím, že je otevřenější, než by kdo čekal a nechá vás jenom v hádankách. Měli bychom si, ale vyjmenovat, ale i nějaké ty pozitiva, než jenom negativa, který se tu nachází docela dost. Mephisto je jedno velké pozitivo, přece jenom, kdo by nechtěl znát takového podivína, jako je on? Pokud se prokoušeme přes spoustu postav, kde jsou jejich charaktery někde více propracované jinde, je to jenom, aby se neřeklo a jindy ta postava nemá pořádné využití.


Teda podle mého názoru, to mělo potenicál, mohlo to být dobré, ale následná zmatečnost a takový ne moc dobrý konec, to tak lehce pokazili. Tudíž i přes vysoká hodnocení, anime je spíše takový slbaší nadprůměr, který sice není ztráta času, ale pokud nejste fanouškem, tohodle žánru a démoni vás nebaví, tak to ani tak velice dobře neoceníte, jako některé vlhké fanynky.

Hodnocení:
7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama