Blade|Anime recenze

23. srpna 2013 v 20:05 | Daky |  Anime | Recenze


Když se spojí západní trh s východním, může to vést k dobru? Když se spojí studio Marvel s japonskou korporací, co se kurník může stát dobrého? Popravdě, nic a proč? Pojďme se na to podívat.

Blade, kousek který se nedá popsat slovy jinak, než že to nestálo za nic. Spojení západního trhu s východním, to nejde dohromady a Blade je toho názornou ukázkou, Pokud spojíme Americké komiskové studio Marvel s Japonským stylem, nikdy z toho nemůže vzniknout nic zábavného. Blade je nudná hříčka sama o sobě, přes naprosto předvídatelný a vlastně i klišoidní děj, se dostává k hlavnímu problému a to jsou upíři.

Upíři, to je něco, co nemám v duchu tak moc ráda, jelikož tyhleti přiteplení fešáci, po kterých letí třináctky, nemají v mém srdci moc velké místo, a i když nejsem fanoušek tohodle žánru, rozhodla jsem se na to přece jenom podívat, třeba mě to překvapí, no, dobře, překvapilo mě to, ale nemile. Blade nemá pořdáný děj, jednotvarný charaktér postav, toho taky moc neřekne.


Přece jenom když děj se točí okolo toho, že se snaží zabít upíra, který mu dal jeho schopnosti, přitom sebou pořád škube, s tím, že se může stát silnějším upírem, než kdo jiný a porazit upíra se třemi tesáky. Bravo! Panejo to je děj, který nic nepřekoná, ano. Jednotvárnost postav, je zde znatelná a na pokrok u postav můžeme zapomenout. Blade má jednotný charakter a vytvořit si k němu citovou vazbu tak nějak skoro nejde.

Ale abychom tu nejmenovali jenom to špatné, což se dá jemnovat. Soundtrack nepatří k těm špatným věcem a i docela dobře se poslouchal. Ale to byla asi tak jedná věc, která se na tom dala poslouchat, opakující se dialogy postav a většina dílu se skládala pořád z toho samého, jedndouše, opakující děj, který diváka nějak moc nehromí a spíše ho pohorší a řekne si jenom, na co to kouká a co to dělá se svým životem, jinak to popsat nejde.


Blade je prostě něco, co nemělo vzniknout. Spojení dvou odlišných trhů vuniko něco, co nemělo nikdy spatřit světlo lidského života. Zabíjení upíru stříbrem se dá pochopit. Je to oblíbená věc, hlavně když nemusí sebou hrdina pořád nosit česnek. Saní krve a následné zkoušení zabranit promeně, ano, Blade je naprostá ztráta času, možná místo tohodle, by se hodilo podívat i klidně na Tokyo ghoul, které na tom s dějem bylo podobně, nemělo taky témeř žádný, přesakkující linie a teleportující postava, wau, to je opravdu skoro to samé, přesto pokud by se tyhle dvě měli soudit mezi sebou, Blade zahoďte rovnou, nemá cenu si tímhle kouskem kazit den, ne to prostě nemá velkou cenu.

PO všech stranách, Blade je odpat, ano mělo to i světlé chvilky, kde si říkáte, že během akce se může něco stát, něco se zvrtne a třeba se to zlepší, ale tehdy jenom lžete sami sobě, protože vy nechcete aby něco, do čeho jste ten čas vložili bylo něco takového, něco tak otřesného s malými záchranami, ale je to tak. Tak pokud si teda chcete tak nějak poškodit zdraví, Blade bude ta rychlejší cesta.
Mimoto, prosím, nespojute dvě odlišné krajiny, dvě odlišná témata a dva úplně jiné styly, tohle prostě nedělá dobortu a Blade je toho skvělou ukázkou jak se zvládne něco totálně pokazit, osobně Blade není sám o sobě dobrý, možná trochu, ale tímhle se to prostě nedalo jak jinak, než dosrat.
Hodnocení:
2/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama