Another|Anime recenze

1. července 2015 v 23:31 | Daky |  Anime | Recenze

Nemám v lásce horory, ale co pro upravení recenze neudělám, že? Mimoto hladit při tom plyšáka, co má vydávat zvuky a neuvědomit si, že to ty zvuky vydává je opravdu blbý nápad, jak pro vás tak pro vaše jemné srdíčko.

Another, tohle je něco, co má u většiny lidí kladný ohlas a má to odůvodněně? Nebo to je jako seire Tokyo ghoul, či serie SAO, které jsou nehorázně přeceňované? Popravdě, ano, Another nemá svoje kladné hodnocení jenom tak pro nic za nic, ono si to opravdu zaslouží, a to z jednoduchých důvodů, na které se nyní můžeme společně podívat.

Příběh tohodle anime je vcelku jednoduchý, až triviální na to, co se za tím skrývá. Vesnice, možná i menší město, Yomiama a veřejná škola Yomiama North, škola, třetí třída, je třída kde se přibližují žáci smrti. Jinak řečeno, před dvacetišesti lety, studoval na Yomiami North student, chlapec, byl velice oblíbený jak jeho spolužáky, tak i učteli, ale jednoho dne, za nevyřešených okolností umřel, spolu s jeho rodinou. Někteří tvrdí, že to byl požár, jiní, že autonehoda. Učitelský sbor a i spolužáky zachvátil smutek, než jeden člověk vykřikl větu, která to vše odstartovala. "On není mrtvý, podívejte, on je tady, sedí ve své lavici," prstem ukazujíc stále na prázdné místo, ale tam nikdo nebyl, přesto se k jeho hře přidali i ostatní, včetně učitelského sboru, ředitel dokonce připravil na ceremoniál o jednu židli navíc, židli pro mrtvého chlapce. Bylo by to normální, i hezké, kdyby to skončilo, ale ono ne.


Od toho roku se ve třetí třídě vždy objeví někdo navíc, někdo kdo tam nemá být, někdo kdo tam nemá své místo. Duch, již dávno mrtvý člověk a tehdy to začne. Každý měsíc umře jeden člověk, žák, nebo jeho blízký, rodič, prarodič, vypadá to jako náhoda, ale všichni žáci třetí třídy ví, že to tak není. Můžeme tomu říkat prokletí, nebo jenom souhra náhod, kdo ví. Kouchi, hlavní aktér tohodle všeho, přestupuje z Tokya na Yomima North, kvůli otcově práci a aby zde studoval. Po tomhle ne moc výrazném člověku, co si asi rád hraje s nadpřirozenem, zde máme ještě velice děsivě vyhlížející holčičku, Misaki, Misaki Mei. A tihle dva to tak nějak dají dohromady a většina shiperů je začne k sobě shipvat.

Následně, anime se vyvíjí rychle a i docela svižně, i když někdy je protahovaná a někdy je zase až moc přesycené infromacemi a vy netušíte, které bije. Přesto u tohodle máte jistý pocit, že chcete vidět konec, chcete vědět jak to skončí, ale nechcete aby to skončilo, vy to nechcete. Je to pocit, který se vám bude dít i u jiných věcí, necítíte to prvně, je to věc, co se vám líbí, ale vy nechcete aby to skončilo, nechcete to. Another není v těchle věcech výjimka. Detektivně a hororově založený příběh má své osobité kouzlo.

Přesto, že se třetí třída snaží vyhnout prokletím jistou cestou, kterou jim nechali jejich kamarádi, a tou je ignorace jednoho ze třídy, dělat, že ta osoba prostě neexistuje a tím vrátit počet do normálu, Mei se stává tedy neexistující osobou, ale chudáka Kouchiho, s tím nikdo neobeznámil a tak se s Mei normálně baví a to znamená, že to vše začalo, umírá první osoba další měsíc druhá, přímo před očima všech. Následně jich, ale začne umírat více, proč? Protože si Kouchi a ostatní řeknou, že to může jít nějak zastavit a začnou pátrat a opravdu, prokletí se dá zastavit, zabitím již mrtvého. Vraťte smrti co jí patří. A i když si to Kouchi s ostatními nechají pro sebe, stres a úzkost, která dopadá na studenty je velký a jakmile se to provalí začíná vařva, která tak dá vše ostatní do pozadí a vlastně půlku epizody se vám zabíjí jenom studenty mezi sebou a rozuzlení, na to musíte hodně čekat.


Nejsem fanoušek hororů, vždyť já jsem taková bávovka, já se nerada bojím, ale tohle, tohle nebylo až tak děsivé jako spíše, divné, creepy? Netuším jak jinak to česky popsat, vyvolává to ve vás pocity, emoce a to zřejmě má, ještě když vše potrhuje ten velice se hodící soundtrack, kdy vám jenom zaznením pár tonů začínají vstávat vlasy na hlavě, to už něco znamená. To znamená kvalitu, po pár tónech dostat husinu a pořád se bát, že se něco stane a vy v tu dobu mrknete, že to bude tak rychlý náznak, nějaké nápovědy jak na to přijít.

Způsob spojení hororu a solidní detektivky se oplatil, popravdě, jsem překvapená a to mile, jelikož tohle nebylo to co jsem čekala. Jelikož si to všichni tak vychovalovali člověk čekal, nějaký naprosto nic neříkající shit, který by vás po pár epizodách přestal bavit, ale ono ne. Ono to vydrželo ono vás to lákalo se podívat na další díly, a to jenom protože to tak blbě končilo, ano tvůrci věděli jak nalákat na další epizody, jak neodradit diváka. Ale popravdě, pozabíjet na konci skoro celou třídu, dobře, to bylo trochu moc i na mě. Přesto, zakončení, osoba, která by to mohla být nejméně, i když nápověda k tomu vedla, výborně, tvůrci odvedli skvělou práci, ovšem někteří si říkají o druhou serii, která nebude, určitě, že chtějí pokračování. Another, je serie, která pokračování nesmí, nesmí dostat, skončilo to skvěle, bylo to dokonalé, nemá cenu z toho ždímat dál prachy, dát tomu pokoj a nechat to být, vstřebá se to, i když později hype okolo toho upadne.

Hodnocení:
9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mitsu alias Eleria Mitsu alias Eleria | 5. července 2015 v 14:53 | Reagovat

Srdcovka <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama