Free!

6. července 2015 v 21:18 | Nainee |  Anime | Recenze
Autor/ka: Hiroko Utsumi
Počet epizod: 12+13

Děj:
Haruka, Makoto, Nagisa a Rin byli v dětství velcí kamrádi a společně soutěžili v plavecké soutěži, kde vyhráli, jejich cesty se ale rozdělili. O pár let později se Haruka, Nagisa a Makoto opět scházejí na střední škole. Ale o Rinovi nikdo dlouho neslyšel, jelikož byl několik let v Austrálii. Z ničeho nic se však objeví a vyzve Haruku na plavecký závod, který následně Rin vyhraje. Poté Nagisa navrhne založení plaveckého klubu, na jehož založení potřebují minimálně 4 členy. Což je ale problém, jelikož Rin chodí na úplně jinou střední a je v jiném plaveckém klubu. A aby to nebylo málo, očividně má s Harukou nějaký problém. Později Nagisa objeví velmi nadaného atleta Reie a snaží se ho přemluit, aby se do jejich klubu přidal. Má to ale jeden háček: Rei neumí plavat. Jak se vyklube napjatá atmosféra mezi Rinem a Harukou a jestli se Rei vůbec někdy naučí plavat si musíte zjistit sami...

Hodnocení:
*nosebleed* Holou kůží rozhodně nešetřili... Každopádně to je jen vedlejší +. Nejvíce mě zaujal dojemný děj. Ach! Některé scény jsou opravdu dojemné. Já (ohromná fujoshi) bych ale tvůrce zabila! Už už to vypadá, že se něco stane a ono nic... Takové falešné naděje mi dělat T.T. Vím, že se jedná převážně o sportovní anime, ale trochu romance tam dát mohli. Ale zpět k hodnocení... Řekla bych, že je anime spíše pro dívky. Ne, není to diskriminace. Pokud jste mužského pohlaví, zkuste se podívat a uvidíte, že mám pravdu. Mně osobně by stačil ten příběh, ale chápu, že některé dívky (možná i chlapci O.o) to neustálé vyobrazování různého svalstva opravdu ocení.
Každá z postav má úplně jinou povahu a vzhled, tudíž si každý vybere svého oblíbence (Nagisa 4ever!!). K openingu bych řekla jen jedno: Ending je lepší! Když jsem ho viděla poprvé, dost jsem se nasmála... Toť asi vše k mému hodnocení.

Bodíky:
9/10

Obrázky: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama