Haikyuu!!|Anime recenze

17. října 2015 v 19:26 | Daky |  Anime | Recenze

Sportovka, která nahradila Kuroka. Ano po skončení serie Kuroko no basuke se studio I.G pustilo do další sportovky. A jak je vidět, sportovky jim opravdu jdou, tudíž se můžeme pustit do pořádné recenze první serie.

Haikyuu, volejbal, sportovka, I.G. Krátká recenze a opravdu jenom těmahle slovama by se dalo Haikyuu jednoduše popsat. Přesto tahle serie, i když se může zdát, že se jedná o něco jako o Kuroko no basuke, a i když to dělá stejné studio, mangu přece napsal někdo jiný, je to jiný sport a je to v tom nejnom, že vidět, ale i cítit. Ale hezky od začátku. Na začátku zde máme Hinatu Shōyō, člověka, kterého volejbal nějak moc nezajímal. Asi jako většina, měl radši ostatní sporty, ale vlivem čisté náhody se do volejbalu totálně zblázní? Ano i tak by se to dalo nazvat. Od doby, kdy si jenom tak projížděl po městě, následně zastavil a uviděl malého obra, který hrál v barvách Karasuna, vše se změnilo a Hinata pocítil lásku k volejbalu.

Tohle by se dalo označit jako den D. Hinata objevil lásku k volejbalu a i přes svůj malý vzrůst se chtěl vermomocně stát něčím jako malý obr. A to esem, neboli člověkem, který by tahal jejich volejbalový tým. A tu je problém číslo dvě. Nejenom, že je Hinata prcek, stejně jako malý obr, který ovšem uměl skákat do naprosto děsivé výšky, tak jeho nižší střední, vlastně nemá ani vlastní chlapecký volejbalový tým, jelikož se více méně považuje za sport pro holky. Přesto se mladý Hinata nevzdává a trénuje sám, ve třetím ročníku se mu konečně povede ukecat pár svých kamarádů a několik prváků, aby s ním udělali tým. A tak se Hinata může zúčastnit své první soutěže. Ale při jeho štěstí, narazí na člověka, Tobio Kageyama, který ho společně s jeho celým týmem doslova vyhodí z kola.


Přesto se mladý Hinata nevzdává a jako správný hrdina pokračuje, v klidu dokončí nižší střední a vydává se na vyšší střední, Karasuno. Tudíž ta škola, kde studoval i malý obr a to přesně kvůli tomu, ale osud mu z nějakého důvodu nepřeje a tak naráží na Kageyamu, který šel na stejnou školu, co on a který ho v turnaji žáků nižší střední pořádně dostal na kolena. A rivalita pokračuje.

Teď jsme si krásně shrnuli úvod a srdce drásající přivítání a vycházení dvou postav, které můžu s klidným srdcem označit za hlavní hrdiny. Hinata, jakožto ten hlavnější, mi tak nějak nevadil. Teda dokonce mi přišel i o něco lepší jak Kuroko, a toho jsem popravdě nemohla jako hlavní postavu vystát. Byl nejen nevýrazný, ale takový, divný, děsivý, něco takového. Zatímco Hinata je akční, s větší láskou do sportu, ke kterému si jenom náhodou vytvořil vztah.


Ovšem Haikyuu na rozdíl od Kuroka není perfektní. Míče lítají jinam, vybrat smeč je opravdu obtížné a třeba jenom vypočítat svůj skok a nezamotat se do sítě. Což je pro hlavního hrdinu problém číslo jedna.

To co se mi opravdu líbilo, byla ta věc, že bylo dokonale vidět sehranost týmu. Všichni víme, že Volejbal je prostě týmová hra a pokud člověk nebude spolupracovat s týmem, skončil, což je zde skvěle ukázano na Hinatovi a Kageyamovi, který se do sebe pořád pouštějí, ale jakmile jsou na hřišti tak se ví, že ti dva prostě spolu musí, musí spolupracovat, aby tým mohl vyhrát a získat to, po čem touží, což je jako u každé správné sportovky vítězství a obnovení slávy týmu.


Abychom si rozuměli mámu tu jednu z těch klišeoidních věcí, a to je ta, že prostě Karasuno byl dobrý tým, byl to dobrý tým, ale z nějakého důvodu přestal být dobrý a propadl se na spodní příčky. A tak to skončilo špatně a jakožto Hinata musí dostat tým zase zpátky do sedla. Jak jinak to říct, prostě aby bylo Karasuno zase to nejlepší. Což se mi velice líbilo byla jistý nepředvádatelnost zápasů. Hej! Vy si sice říkáte, ten tým vyhraje nejde, aby prohráli tak brzo a najednou bum! Konec, Karasuno prohrává, sice ne na plné čáře, ale znamená to pro ně konec a vy přesto v duchu doufáte, že to byl omyl, že se něco špatně stalo, něco se pokazilo, ale ono ne. Nebylo to tak, Karasuno jakožto hlavní tým s hlavním hrdinou prohrálo.

Následně zde máme to jednoduché proušování fyziky, sice neskáčou tak vysoko, ale vidět zpomalený hříště, pořádně se nadechnout a skákat okamžitě, boostování a tak dále a tak dále, o tom by byl dlouhý odstavec, od toho diváka trochu odrazují.

Zkráceně, Manga, Haikyuu není tak populání, což zřejmě díky anime bude, manga a její osobitý styl kresby si I.G. production přetvořili do svého, což není až tak špatné, některé pasáže se nechali, některé ne. Přesto se dá Haikyuu považovat za jednu z velice kvalitních sportovek, kde se opravdu dbá na týmovou práci, jelikož bez ní nejde volejbal hrát, každý hráč týmu má své postavení a měl by na to postavení být hrdý, přesně tak to jednou zaznělo. Tahle serie, když ne aspoň natchne, tak nebude litovat toho, že jste se na to aspoň podívali.

Hodnocení:
8/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Clementwed Clementwed | E-mail | Web | 20. prosince 2018 v 12:04 | Reagovat

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama