Jsou to taky jenom lidé

4. dubna 2016 v 16:57 | Daky |  Téma

Jelikož patřím do té mladší generaci, tudíž ani mě se nevyhnul fenomén dnešní doby a to je youtube. Popravdě, zatímco v zahraničí je youtube populární už delší dobu, zde se roztrhl pytel s rádoby "youtubery" až před nějakou dobou a média se toho chytila. Dnes už je normální najít v bulvárním magazínu něco o nějakém youtuberovi, jako by to byla celebrita, i když všichni víme, že tomu tak není. Někde v hlouby duše. Popravdě, youtube jako sociální síť, jestli se tomu tak dá říkat, mi tak nějak nevadí, je to fajn způsob jak se pomocí videí odreagovat, nebo poslouchat několik let starou hudbu, přesto poprask, který se okolo toho vyvinul mě docela dost, sprostě řečeno, nasírá. Já vlastně nemám ani moc ráda, spíše mě to vůbec nezajímá, jak se bulvár hrabe v životě slavných. Co jim je jako do jejich soukromí? Popravdě koho zajímá, že nějaká slavná osoba střídá svoje partnery jako na kolotoči? Vždyť něco takového je normální u některých průmerných jedinců, co se nachází po celém světe, ale tehdy je to všem šumák, jelikož vy nejste ta popová hvězdička, co má tisíce fanouškou. Přesto zda by se dalo diskutovat zda jsou slavní také lidé a popravdě jsou. Mají kosti svaly a někteří i pěkná bříška, no jo, víte kolik to stálo vykrmit? Tak proč by to měl teďka shazovat. Přesto se někteří lidé přímo vyžívají v dělání jim naschválů a psaní špinavých článků do těchto časopisů pro vlkhé třiníctky, které se už těší až si budou moc pověsit nový ještě teplejší plakát nějakého super naprosto dokonalého idola dnešní doby na zeď, to nejlépe v životní velikosti, a celého ho zulíbat. Jenom tak mimo, stále mi není jasné jak tyhle časopisy může někdo číst, čtyřlístek je lepší počteníčko, nebo taková mateřídouška, jojo.
Když se na to podíváme, tak se lidé z nějakého důvodu baví tím, že se na slavné vytahuje špína. Vždyť ti reportéři jsou schopni prohledat popelnice, aby něco našli a když něco najdou, vydá to krásně jeden a za několik pár minut je to všude, všude to straší. "Kostra Ivety bartošové nalezena v popelnici!" a kuš, z toho bychom si srandu dělat neměli, ale je to dokonalý příklad toho, jak i když se slavný zabije, nedají jim lidí ani po smrti pokoj. Přece všichni víme, jak dlouho po jejím tragickém konci si média informaci předávali a různě zkrášlovali, aby zněla přitažlivě a pokoj jí nedali. Každý slušný člověk by jí aspoň po té smrti dal pokoj, stačilo napsat, že umřela a dál se v tom nevrtat, skočila pod vlak, psichycké trauma, a tak dále, přesto jí lidé ten pokoj nedali a dlouho se v tom vrtaly. Nechť jí je země lehká.
Teď jsme si vlastně ujasnili jak to vypadá když jsou slavní moc moc slavní a vlastně, v poslední době se tohle začalo dít i okolo youtubu. Věc, kterou média docela dost přehlížila, ale teď, jenom se podívejme okolo sebe. Kolikrát jsou do diskutivních pořadů zváni oni, jakožto youtubeři a kolikrát je v té televizi pořád, který většinou stojí za starou belu, který vedou sami oni. Například takový rakovino tvorné hrajeme s Alim a Aliho parťáci.Na těchto případech si skvěle můžeme ukázat jak televize zvyšuje díky youtuberům tržby. Je to jednoduchá matika, pokud dáte do svého pořadu, někoho kdo je slavný a někoho, koho zbožňují malé děti, máte vyhráno. Stačí aby slavný, natočil video kde o tom mluví a lidé se na to prostě podívají a je jim jedno, že to bude totální sračka, prostě tam bude on, a oni budou šťastný, ta společnost bude šťastná, jelikož peníze, to že si právě zřejmě zkazili reputaci u starších jim nevadí, jelikož mladší jsou výhra.
A nejenom televize, ale poslední dobou i bulvár se nehorázně sere, opět se omlouvám za tohle sprosté slovo. Každý i ti méně vzdělaný víme o tom, že jakýsi Martin Rota má, teda už přišel, o kus své nohy. ARR! Teď si může hrát na piráta! A ví o tom i ti, kteří nemají tušení kdo je Martin Rota. Což většina těch třináctiletých ho nemá ráda, ale popravdě, tohle je frajer, jo Rotič. Nicméně se v bulváru a mediích objevují i jiné pokusy o upoutání mladého čtenáře. Ale upřímně? Tohle jde médiím těžko, jelikož většina youtuberů, obzvláště těch, co lidé přímo zbužňují, ti jaksi nemají většinou svůj soukromí život,jelikož buď vše točí a nebo fotí, tudíž lidé ví o většině, co se okolo nich děje a pro bulvár to není tak snadné, jako o některých hvězidček, co svůj život drží v tajnosti. Mimoto, rádia jsou skoro to samé, tam je to jako v televizi, přiblížit sice youtube starším lidem je fajn myšlenka, ale i tak by mě to kdybych byla rodič, nějak neposilnilo k tomu, abych poslala malé dítě samotné, do hlavního města Prahy, aby se mohlo zůčastnit nějaké youtube akce. Místo kde to nezná a kde nikdy nebylo, možná tak jednou na výletě, ale… Prostě tohle jsou pak blázni ti rodiče, jako vzít si na triko, že tam to dítě někde ušlapají je docela děsivé.
Ale jakmile jsem se dostali přes bulvár a jiná media, tak se dostáváme opět, někdy v půlce článku, k hlavnímu problému a to je fanklub. Youtube fanklub je něco, strašného. Teda většina populárních věcí má strašných fanklub a to nám většinou věci ztěžuje, když se snažíte, i když se vám to třeba líbilo, mezi ten fanklub nepatřit. Dejme tomu Tokyo ghoul, naprosto, podle některých dokonalá serie, kde bylo všechno, podle mě sračka na to se nedalo dívat. A všechny fanynky žerou Kanekiho.. Proč? Ten člověk byl totální uplakánek, to byl jeden z důvodu proč mě to nebavilo, ta jeho povaha byla otřesná. Vždyť on půlku té serie nedělal nic než bulel a druhou taky. Jo, tleskám, až mi někdo vysvětlí co bylo na Tokyo ghoul tak úžasné, tak klidně, ale argument. Manga byla dobrá, tak anime je taky. Doprčic lidi, když je manga dobrá tak to neznamená, že bude dobré i anime! Je spousta příkladu kdy je manga dobrá a následně je to zmrvené animem, animou? E to je jedno. Anime a manga se sice můžou tvářit jako dva společné věci, ale ve skutečnosti je to ve většina případů odlišný vesmír a jediné co můžeme udělat je srovnat to a říct, co se nám líbilo více a né tvrdit, že když bylo dobré to tak bude dobré i to. Tak jsme se zase odklonili, ale Youtube má strašnou základnu fanoušků. Já nesnáším uřvané fanoušky, kteří jsou schopni vyřvat si hlasivky, jenom proto, aby si jich jejich oblíbený youtuber nebo youtuberka, všimli. Tudíž když youtuber řekne pozdravte, většina lidí začne řvát. Já nevím, ale podle mě má slovo pozdravte význam takový, že člověk zamává do kamery nebo zařve ahoj a ne že začne pištět. A podle něho soudím tebe, jinak řečeno, když youtube sledují většinou lidé ve věku osmi až třinácti let, to znamená, že prostě větší věková kategorie tam nebude a že ty patříš mezi té uječené fanynky. JE to něco jako s pokemony, většina lidí si myslí, že pokemoni jsou prostě pro malé děti, jelikož když napíšou pokemon do vyhledávače, vyjde jim spousta nekvalitních věcí od právě těch malých dětí. Ve skutečnosti je spousta tarších lidí, patnácti let, kteří pokemony stále milují a dělají kvalitní věci. Jakožto například příběhy, které se dají číst.
Zde se nacházíme se stejným problém, neli horším, vlké fanynky jsou schopné youtubera umačkat k smrti jenom, aby dostali prodpis. Oni jednou na akci kvůli podpisu, né kvůli něčemu. Oni jsou jako zombie, dají vám tušku papír řeknou, zde, ani něřeknou ahoj a mizí. No já pokud bych se teda na akci vydala tak jedu kvůli důvodu, chci je poznat, youbeři jsou na akcích jiní lidé, než ti kteří potkáváte na těch akcí. Pokud je vám povšimnuto, z některých to, že se přetvařují docela dost sálá, přesto ti co se přetvařují, ty mají lidé z nějakého důvodu rádi. Hoggy, Jirka král. Jednoduše mozek vlhkých třináctek je tak trochu mimo můj dosah chápání. No vraťme se k fanynkám, oni jsou ty hlavní, které by si měli uvědomit, že ti youtubeři, kteří tak moc obdivují a chtějí je zamačkat, jsou vlastně taky jenom lidé a to co dělají, dělají protože to mají rádi, a pak jsou tu youtubemoney, nebo takové další kroky do budoucna. Jinak řečeno, budu vystupovat na youtubu, pak si mě někdo třeba všimne, založíme kapelu, přesto, že tvrdím, že se na youtube vyskytují jako někdo jiný, že jsem herec té postavy, si moje skutečné já založí kapelu a následně to já jakožto herec řeknu všem a i když moje texty stojí za starou belu, prostě mám najednou spoustu fanynek! Jej! Ano všichni víme na co naražím a co mě poslední dobou taky nehorázně sere, ale o tom někdy jindy, až se k tomu zase dokopu. Lidé je prostě z nějakého důvodu považují za víc, ale to je ta chyba. Stejně jako slavní, i oni jsou prostě lidé, co si zalsouží klid. Oni jsou také lidé, dělají jenom co to je baví. Přece jenom nikdo se nezajímá tolik o ajťáka, který vám spraví počítač, protože on taky vlastně dělá něco co ho baví, ti co programují, jsou pro lidi většinou také neviditelní, oni vidí jenom ten velký nápis toho studia, ale zbytek jim je ukradený, protože to studio, ne ten člověk. Tak proč by to u Youtuberů nemohlo být že ta kamera, ten nápad, ten pořad a ne jenom ten člověk je úžasný. Co kdybychom si to jedno uvědomili a dali těm slavným pokoj? Co kdybychom se prostě jednou tak zastavili a řekli si, že je to blbost je pronásledovat na každém kroku, že je blbost kvůli nim řvát přes ulici aby si nás všimli, otočili se a šli jinudy. Našli jinou cestu a přestali se v jejich životě vrtat? To je ovšem něco, co lidem nikdy nedojde, jelikož se to prostě čte a poslouchá, když si dáte tučným název, kde je název slavné osoby, lidé zpozorní a nyní máte jejich pozornost. Opravdu někdy jsem jako loutky. A váš názor? Vaše nápady? Vaše hatovené komentáře? Docela dost se na ně těším

Tento velice úpřímný názor na youtbery a ostatní vyrobila
Daky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aiko Aiko | 8. dubna 2016 v 17:10 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím. Zrovna minulý týden ve třídě jsem se zeptala, kdo je ten a ten vystupující na YouTube pod nějakou přezdívkou. Okřikli mě, že je to přece hvězda, že ho zná každý a bla bla. Ach jo, je to jen jeden z miliónů, který točí videa, prostě-jak ty píšeš-jenom člověk.
Nemluvím ani to tom, že téměř všechny holky o přestávkách básní o YouTuber festech, či tak a jak si hodně moc přejí dostat od někoho autogram. No jo, je to hrozný :D

2 Daky Daky | Web | 8. dubna 2016 v 17:56 | Reagovat

[1]: Och... Ono je to normální, ale Akce to je kapitola sama o sobě :D Popravdě, tyhle akce jenom ždímou z lidí prachy, ke všemu, hej! Já když někam jedu tak tam jedu kvůli nějakému zážitku ne jelikož chci podpis fotku a tím to hasne. Chcí s nimi prohodit pár řečí když už, to je důvod proč když byl zde jednou Turné LP nebo tak nějak se to jmenovalo, jsem dostala od rodičů povolení jet. :D A nejela jsem kvůli podpisu, když už mám jenom jeden podpis a jinak jsem tam byla kvůli něčemu jinému. Z toho důvodu se chystám na AFko, a to protože tam budou lidé, který mám ráda, lidé který nemůžu vidět každý den a něco pro mě znamenají. Podpis a fotka je fajn, ale jednou si řekneš, že jsi idiot, že si s nimi neprohodil kus řeči a nepoznal jejich druhou stranu, stranu, která není na kameře vidět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama