Ajin|Anime Recenze

14. srpna 2016 v 11:21 | Daky |  Anime | Recenze

Už jste si mysleli, že jsem mrtvá, co? Ha, to se nestane. Jsem totiž Ajin a ti nikdy neumírají. Teda tak se aspoň prezentuje tohlecto Anime o nesmrtelných lidech, ale je to opravdu trhák?

Ajin, člověk, který je vlastně nesmrtelný. Jedniný co ho dostane na kolena jsou upsávací šipky, páč ty ho nezabijí, ale jenom uspí a tehdy nemá Ajin šanci se regenerovat. Takhle by měla být asi myšlenka celého anime. A popravdě drží se toho. Kei Nagai je vcelku normální člověk, který si žije normální život. Nic ho nezajímá, ašvak vše se změní když ho jednoho dne srazí kamion. Tehdy se ukáže, že Kei není tak normální a ve skutečnosti je Ajin. Ajin, příšera, kterou nemají lidé rádi. Proč? Protože už jenom to, že nemůže umřít. Protože pokaždé když umře, z nějakého důvodu se znova oživí. A to přece lidi děsí, oni nechcou mít něco s tím, kdo nemůže jako oni umřít. Kei tedy zišťuje, že je Ajin a prchá. Začíná jeho útěk před společností. Protože on chce žít normální život.

Kei sice utíká a utíká. Ale tohle není hlavní nápní celého příběhu. To co vás asi nejvíce překvapí je zmrdovstí. Jednoduše v tomhle anime je každý druhá zmrd a není radno mu věřit. I sám Kei nemá povahu jako každý hrdina. Hrabe tak, aby z toho vždy vyšel nejlépe. Takže pokud mu někdo, chce něco překazit je schopný vrazit mu nůž dozad. Čehož si všímáme už při jeho útěku z jednoho zařízení, kde pomáhá lékařům, co ho mučili, aby našel cestu ven. Řekněme, že je Kei pěkne vychcaný, stejně jako všichni ostatní.


Pokud se podíváme na to, proč tomu tak je a proč se Ajinové regenerují. Je to jednoduché, za vše můžou takzavní "Černí duchové," neboli IBM. Zde se celá IMB řeší a tomu co to je, je zde věnováno docela dost času, takže nebudeme povídat vše, co víme ať máte nějaký důvod se na to podívat, co je vlastně IMB zač. Avšak, proč se to děje a proč někteří jsou schopni tohodle ducha vidět, je stále otázka. I když se říká, že jsou Ajinové nesmrtelní, je jedna z možností jak je zabít, uříznout jim hlavu. Zajistit, že když se jim hlava zregeneruje, že jejich mozek zmizí a s tím i jejich já. Budou jiní, jiní lidé.

Ale Abychom se vrátili k ději. Máme zde dvě strany, vlastně tři, ze kterých se stanou později jenom dvě. Máme zde "policii," v dobrém slova smyslu, která touží po tom zjistit, co jsou Ajinové zač a proč se to děje. Zajímají a testují je děsivým způsobem, kdy jim řežou končetiny a čekají, co se stane. Za účelem výzkumu, jak tvrdí. Pak jsou zde Ajinové, kam patří i Kei, kteří chcou žít normální život, nechcou o sobě dát vědet. Skrývají se před světem a žijí normální život. A pak je tu Satou a spol. Ajinové, kteří se rozhodli, že začnou lidi terorizovat, aby jim dali stejná práva. Zrušení toho výzkumu a tak dál. To je přece v pohodě, avšak oni toho chcou dosáhnout násilnou cestou. Zabíjení lidí, zabíjení civilistů, aby dosáhli svého.


Důvod, proč se mi do toho moc nechtělo byla CGI animace, ale po chvilce, jsem s tím smířila, zvykla a zjistila, že ta animace se tam hodí. Jak jinak byste chtěli udělat IMB? CGI animace tomu docela sedla, i když to pro některé nevypadá dobře, což ano nevypadá, ale zde se s tím popralo docela dobře. Popravdě po pár dílech si na animaci zvyknete, nebo také ne. Ale jakmile si zvyknete, zjistě, že by to asi nebylo tak dobré kdyby to bylo děláno jinak.

Zkráceně, Ajin je výborná serie, pokud pomineme animaci, kvůli které většina tohle anime zahodila. Tak se nemáte čeho bát. Děsivost a podivné smyšlení postav, které chcou přežít je něco, co neomrzí. Či jenom hádání, co je vlastně hlavní postava zač a její povaha vás natolik zaujmou, že si tohle můžete dát i jedním dechem. Místy sice trochu ohraný děj a někomu může podivní chování lézt na mozek. I samotná postava. Přesto si není čeho bát. Buď si to užijete nebo bude nadávat na animaci. Však co je na tom, že se snaží anime jít moderní cestou, kterou nemá moc lidí rádo.

Hodnocení:
9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Ocenili by jste novinky ze světa na našem blogu? (Např. o nových anime, o pokračování, upozornění na festivaly/srazy...)

Ano 72.2% (13)
Ne 27.8% (5)

Komentáře

1 Viallen Viallen | Web | 21. září 2016 v 23:43 | Reagovat

Je to asi tak ako píšeš, Daky. Fajn nápad, dobré anime celkovo, no ja som sa cez tú animáciu fakt nedostala, ak po tom siahnem znovu, tak jedine manga...

2 Daky Daky | 22. září 2016 v 21:05 | Reagovat

[1]: Nj Animace je vcelku nezvyk, když je člověk zvyklí nějakou dobu na to 2D a když mu prostě někdo začne do toho, co se mu líbí takovou podivnou, až plastovou animaci, nedělá to dobrý dojem...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama