Anime | Recenze

Yuri On Ice | Anime Recenze

16. února 2017 v 20:47 | Daky

Ajin|Anime Recenze

14. srpna 2016 v 11:21 | Daky

Hellsing|Anime Recenze

12. dubna 2016 v 14:25 | Daky

Ansatsu Kyoushitsu

30. prosince 2015 v 10:24 | DakyAutor/ka: Kishi Seiji
Počet epizod: 22+1

Děj: Děj začíná po té, co divná, žlutá a místy děsivá chobotnice zníčí 70% měsíce, takže je vlastně celou dobu vidět jenom takový ten srp. Poté, co se mu tenhle kousek povede, prozradí, že další je na řadě země, ale aby jim dal čas, tak jim nabídne, že mají čas do příštího roku, téhož dne. Takže do příštího února, ho zabít a tím zabránit jejich vyhlazení. Ovšem to bude tak lehké. Tahleta mrštná potvůrka se pohybuje rychlostí mach 20. Což mu umožní za necelý den obletět i celý svět. Přesto, že chce zničit zemi si vzal na starost nejhorší třídu, jedné prestižní školy, třídu 3-E. Stane se jejich třídním, ovšem že studenti, téhle té třídy dostanou od vlády nabídku, že pokud se jim povede zabít jejich, již nového třídního učitele, dostanou vekou odměnu, ale ty by nesměla umět ta chobotnice tak dobře učit, že? Boj s časem za záchranu země začíná!

Názor: Jednou se takhle dostala k mým uším informace o něčem co japonci, prý přímo, milují. Ovšem, o tom, že je nějaká manga jmenující se Assasion Classroom, nebo něco takového, se k mým uším už dostalo dávno a po přelouskání první kapitoly jsem se zdráhala pokračovat dál, ovšem po nějaké době se ke mě dostalo, že to má prý i anime. Takže se nedalo nic dělat a zkusit i tuhle variantu. A moje reakce byla, že to je vcelku něco jiného. Podle mě, i teda po přečtení jenom jedné kapitoly, časem se k tomu, třeba vrátím. Byla tedy, že anime tomu sedlo více. Obzvláště kvůli tomu, že měnící se hlava tam tehdy byla barevná. Ano! Měnící se hlava je barevná, takže si nemustíe domýšlet jak asi hlava bude vypadat. Ovšem zpátky k věci. Osobně měla jsem pocit, že kus hlavního hrdiny dostal vlastně každý studen, i když se tam třeba o některých moc nemluvilo a až ke konci jste například zjistli, že někdo takový exsistuje, ale to už vlastně není váš problém, ovšem největší kus dostal, tedy podle mě, Nagisa, což je jenom tak mimochodem prý kluk. Ne, to je čistokrevná holka, ty culíčky jsou zlo a taky větší kus urval Koro Sensei, tudíž příšerák. Příběh byl vlastně jenom o tom, že se snaží parta školáčku zabít svého učitele a přičem se i normálně učí, takže v tom se žádná logika hledat nedala. Přesto, že několik pár dílů, bylo vcelku zábavných, ovšem poté ke konci začalo být anime o tom samé. Vlastně ono to bylo vždy jenom o tom jednom, ale pak to začalo být ohrané. A nehorázně mě štavala věta, která se opakovala naustále na konci. "Jsme třída atentátníků a náš cíl je náš účitel," bože to tak lezlo na mozek.... Přesto jsem vcelku ráda, že jsem do toho ten čas inevstovala, i když jsem se na dokoukání musela kopat, ale to je u mě normální, já se většinou kopu k dokoukání některých titulů.

Hodnocení:
8.5/10

Gangsta

14. listopadu 2015 v 11:03 | DakyAutor/ka: Murase Shuukou
Počet epizod: 12+1

Obsah: Ergastulum je město plné zločinu, přes obchodníky se zabraněmi, až po nevinně vypadající krádeže a vraždy. Ale pokud se nikomu do ničeho nechce přichází na řadu Worick spolu s Nicolasem, kteří jsou, asi jako každí lidé, schopni za peníze udělat všechno, ale po tom, co začne ve městě řádit lehce nový gang, který začíná vraždit tzv. "známky," do kterých ptaří i již jmenovaný Nicolas, začíná se pochybovat, zda to nebude moc i na ně.

Názor: Přes bombový začátek, kde bylo spousta, ale opravdu spousta krve, a tehdy mě anime docela nadchlo. Sice jsem měla v plánu se na něj podívat, jakožto jedno z anime letní sezóny, tuším, tak mě první díl překvapil a lehce i navnadil na další díly, ale co se nestalo. Po lehčím dokonalém začátku anime začalo upadat. Vše se začalo vléct a chyběla akce, která se vrátila, až ke konci, tudíž poslední tři až čtyři díly, se nějak znažili zachránit kecací zbytek anime, nějakou akcí, což se lehce povedlo. Anime se nedá vytknout dokonalé zasezení do období mafie a staré doby, i když anime si moc oblíbenců nenašla, nedala se považovat za špatnou, přece jenom byla to stará doba a taková lehčí animace tomu dodala šmrc... A i přesto zastávám názor, že by se z toho dalo možná dostat více, sice se v kecacích epizodách dostalo ke slovu rozzulení děje a tak dále, ale to vše se dalo zkrátit. Ale taková vzpomínková část, kdy si hlavní hrdinové pomalu vzpomínají na svůj život, to docela ozvláštnilo příběh, takže ne jako, někde jinde, že vás prvně uvedou co jsou zač, a proč jsou spolu, ale anime vás hodí do děje, někde v půlce a pomalu se začíná rozvíjet a objevovat, zákutí i tu nejtajnější vzpomínku hlavních hrdinů. Jo a taky, Doug byl frajer.

Hodnocení:
8/10

Haikyuu!!|Anime recenze

17. října 2015 v 19:26 | Daky

K

28. září 2015 v 11:49 | Daky

MekakuCity actors

20. září 2015 v 10:19 | Daky

Kuroko no baske (2015)

30. července 2015 v 14:01 | Daky

Kuroko no baske (2013)

12. července 2015 v 17:58 | Daky
 
 

Reklama